top of page

Aromalı İçecek Emülsiyonları, Bulanıklık Vericileri Nedir?

Güncelleme tarihi: 26 Nis
Aromalı İçecek Emülsiyonları, İçecek Bulanıklık Vericileri Nedir?

Aromalı İçecek Emülsiyonları, Bir Diğer Deyişle Bulanıklık Vericiler Ne Demektir?


Meyve aromalı içecek emülsiyonu ya da Meyve aromalı bulanıklık verici karışım şeklinde isimlendirmeleride mevcuttur. Lezzetin üst seviyede olduğu, aromalı içeceklerin üretimi için en önemli girdi kaliteli emülsiyonlarıdır. İçecek emülsiyonları; aromalı içecek üretiminde, hangi meyve aromalı içecek üretilecekse, o içeceğin rengini, aromasını, stabil görüntüsünü ve ayrıca aromalı içecek bulanık ise bulanıklığını vermek için kullanılan özel hammaddelerdir. Aromalı içecek emülsiyonları; içecek üretimlerinin yanında, içecek şurupları, aromalı soslar, şurup tarzı ilaçlar ve takviye edici ürünlerin üretimlerinde de kullanılmaktadır.Aromalı İçecek Emülsiyonları, Bulanıklık Vericiler Hangi Oranlarda Kullanılır?


Ürün çeşidine göre 1 ton içecek üretiminde ortalama 1,5 ile 2 kg arasında içecek emülsiyonu kullanılmaktadır.Aromalı İçecek Üretmek İstiyorum, Neler Kullanmam Gerekir?


Aromalı İçecek üretiminde; içecek emülsiyonu, tatlandırıcılar ya da şeker çeşitleri, ekşilik ve mayhoşluk verici katkı maddeleri, koruyucu katkı maddeleri, gerek görülürse aroma vericiler, belirli bir oransal formül ve sıralamalarla suya katılarak bunların homojen karışımı sağlanır.


Eğer üretilecek içecek, meyveli içecek sınıfında ise, bu saydıklarımıza ilave olarak, gerçek meyve suyu ya da konsantresi ve meyve suyunun bozulmasını engelleyecek katkı maddeleri ilave edilerek ekstra teknik işlemler uygulanır.


Aromalı İçecek Emülsiyonları Çeşitlerini Görmek İçin Aşağıdaki Butona TıklayınızKommentare


bottom of page