GUM ARABİK

Gum Arabik - Arap Zamkı - Akasya Gamı - E414

  • Ürün Kodu: K-100420
  • Kargo Ücreti: Kargo Bedava
  • Ambalaj: 1 kg
77,88 TL

Gum Arabik - Akasya Gamı - Arap Zamkı

Ürün ve sipariş ile ilgili olarak 0342 337 22 83 – 0533 272 71 26  nolu hatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gum Arabik Özellikleri ve Kullanım Alanları:

Ambalaj :

1 Kg

Ürün Adı :

Gum Arabik

Fiziksel Hali :

Katı

Ürünün Kargoya Verildiği Merkez :

Gaziantepden Kargoya Verilir

Ürün İsimleri               :  Gum Arabic, Gam Arabik, Arap Zamkı,  Akasya Gum, Akasya Gamı 

Fiziksel Görünümü     :  İnce beyaz - sarı toz

E Kodu                        :  E414

Arabik gamın kullanımı uzun tarihlere dayanmaktadır, Mısırlıların kozmetik de koyulaştırıcı olarak ve mumyalamada kullandığı bilinmektedir.

Alkolsüz içecek üretiminde olduğu gibi içecek sanayinde aromaları ve gerekli yağları stabilize etmek için geniş çapta kullanılan kalınlaştırma ajanı, emülgatör, yapı düzeltici ajan ve film yapıcı gibi maddelerin pahalı kaldığı durumlarda gum arabik kullanımı oldukça yararlıdır. Gum arabik, geleneksel sakızlarda, pastillerde kullanılmaktadır, ve lokum benzeri sekerlemelerde köpük sabitleyici olarak da kullanılmaktadır.

Gum arabik, kimyasal olarak bir karbonhidrat polimeridir ve kısmen kalın bağırsakta parçalanır. Diyet içerisinde lif fraksiyonunun bir parçasıdır. Arabik gumın enerji değeri nişastanın ve maltodekstrinin enerji değerinin yarısından azdır.

Kullanım ve Uygulama Alanları:

Doğal kaynaklardan elde edilir. Kıvam verici, şekerin kristallenmesini önleyici olmasının yanısıra aroma kapsüllerini enkapsüle edici özelliği de mevcuttur. Aroma kapsülleri, dondurma, pudding, salata sosları, şekerleme, içecek karışımları gibi çok çeşitli alanlarda kıvam verici olarak kullanılmaktadır. Yağlarda ve birçok organik solventlerde çözünmez, sulu etanol çözeltilerinde çözünür. Gliserol, etilen glikol, asetat esterleri ve asetat-alkol karışımlarında çok az bir çözünürlüğü vardır. Düşük konsantrasyonlarda düşük viskozite özelliğine sahiptir. Etkin emülsifiye etme özellikleri dolayısıyla yağ-su emülsiyonlarında önemli kullanım alanı bulmaktadır. Draje şeker ve çikolata kaplamalı ürünlerde parlatıcı, kahvaltılık cips tarzı ürünlerde yapışma önleyici ve yüzey kaplama koruma katkısı olarak kullanılır.

Yüzeylerde film oluşturarak üretilen gıda maddesinin korunmasını, parlatılmasını, yapışmasının önlenmesini sağlar

Gum Arabik Nasıl Tedarik Edebilirim?

Gum Arabıc ve diğer kimyasal hammaddeleri sitemizden direk satın alabilir ya da

0342 337 22 83 – 0533 272 71 26 nolu hatlarımız üzerinden telefonla arayarak teknik bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz. 

kimyasalfiyatlari.com   güvencesiyle artık Gum Arabıc nereden edebilirim?nasıl sipariş verebilirim?, nerelerden alabilirim? diye düşünmenize gerek yok. En uygun fiyatlı Gum Arabıc siparişi vermek ve düzenlenen kampanyalardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek. Üyeliksiz alışveriş özelliğimiz ile herhangi kart bilgisi ve özel bilgilerinizi vermeden kolayca sipariş verebilirsiniz.

***Ürünlerimizin özelliklerine uygun olan tüm belgeleri mevcut olup, talep edildiğinde siparişle beraber gönderilmektedir

Önemli Bilgilendirme:

**Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle görsel üzerinde yer alan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri farklılık gösterebilir.

**Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı ve kullanım tavsiye değildir. Kullanım amacına uygun küçük denemelerle, ürünün size veya sisteminize uygunluğunu ve kullanım oranlarını siz belirleyebilirsiniz. 

**Sitemizde satılan bu ürünler kimyasal ürün veya kimyasal içerikli ürünlerdir. Kimyasal ürünleri el, yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, direk solumayınız. Kullanırken eldiven, gözlük, ve geçirgenliği olmayan tulum ve ayakkabılar giyiniz. 

**Yukarıda yazan bilgileri dikkatle okuyunuz, dikkat etmemenizden kaynaklanan maddi zarar ve ziyanlarınızdan, kaza ve sağlık sorunlarınızdan firmamız sorumlu değildir.

Gum Arabik ya da diğer kimyasal hammaddelerin siparişini, üyeliğe gerek olmadan kimyasalfiyatlari.com sitemizden verebilirsiniz. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Gum Arabik, Akasya gamı nedir, ne demektir, ne işe yarar, nerede nerelerde kullanılır, hangi sektörde sektörlerde kullanılır, formülü nedir, teknik bilgi kullanım alanları nerelerdir, kullanılan alanlar, kullanılırmı, kullanım amacı, hakkında bilgi, görünüşü nasıldır, sıvımı sıvımıdır, tozmu tozmudur, ambalaj şekli nasıldır, nede nerede nerelerde suda alkolde yağda çözünür çözülür çözünürmü çözülürmü, nerde nerede nerelerde satılır, Gum Arabıc  satışını yapan satan firma firmalar eticaret internet sitesi siteleri hangileridir kimlerdir, nerede bulunur, bulabilirim alabilirim, satıcıları kimlerdir, kimyasal firmaları, kaç lira, kaç tl, fiyatı, satış, satışı, satış fiyatı, fiyatı nedir, ambalaj bidon çuval kilo kilogram kg litre lt fiyatı nedir, kaç para, nereden alabilirim bulabilirim, kullanılan asit, kullandığı asit, fiyatları, sanayide endüstride sanayisinde kullanılan kimyasallar, almak istiyorum, temin tedarik temini tedariği edebileceğim bulabileceğim yerler firmalar siteler, kimyasal firması firmaları ticaret internet eticaret siteleri, satın alma, alabileceğim yerler, satın al.  

  • Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.
  • Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.
  • Bu ürünleri el yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, yutmayınız
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi kullanınız.