BORAKS

Boraks - Doğal Deterjan Hammaddesi

  • Ürün Kodu: G-1006F
  • Kargo Ücreti: Kargo Bedava
  • Ambalaj: 25 kg
120,36 TL
Kimyasal maddeler kategorisinde bulunan bir kısım tehlikeli kimyasalların (zehirli, bayıltıcı, patlayıcı yapıda olabilecek ürünler) satışı şahıslara yapılmamaktadır. Kimyasal ürünlerin satışı; aktif çalışır durumda olan ilgili firmalara, eğitim kurumlarına, devlet kuruluşlarına ve araştırma, geliştirme amacıyla kullanılmak üzere projelere yapılabilmektedir. Tehlikeli madde statüsünde bulunan kimyasalların satış şartlarını sağlayamayan siparişler gönderilememektedir.

Boraks – 25 Kg

Ürün ve sipariş ile ilgili olarak 0342 337 22 83 – 0533 272 71 26  nolu hatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Boraks Özellikleri ve Kullanım Alanları: 

Ambalaj :

 25 Kg

Ürün Adı :

Boraks

Fiziksel Hali :

 Katı

Ürünün Kargoya Verildiği Merkez :

Gaziantepden Kargoya Verilir

Ürün Ad: Boraks - Borax - Boraks Dekahidrat - Sodyum Tetra Borat Dekahidrat

Fiziksel Görünüm : Beyaz Kristal Tozlar

Molar Kütle : 381,37 gr / mol

Yoğunluk : 1,73 gr / cm3

Formül : Na2B4O7.10H2O

Erime Noktası : 743°C

Kaynama Noktası : 1575 °C

Boraks ağızda tatlı bir alkali tat bırakır, dehidrasyon sonucunda tebeşirimsi tinkalkonite dönüşebilmektedir.

Kullanımı Alanları:

Isıya dayanıklılık, yüzey sertliği ve dayanıklılığı istenen camların üretiminde kullanılır. Seramik sanayinde seramiklerin yüzeylerindeki kaplama malzemelerinin akışkanlıklarını artırıp, yoğunluklarını ve doygunlaşma ısılarını düşürmek için kullanılır. Sabun ve deterjanlara mikrop öldürücü ve su yumuşatıcı etkisi nedeniyle % 10 boraks ilave edilir. Gübrede kullanılan ortoborat yapımında veya istenmeyen otların temizlenmesi için tarım ilacı yapımında kullanılır. Borik asit ve borakstan elde edilen % 30’luk sodyum oktoborat çözeltisi ile işlem görmüş ahşap malzemeler yavaş yavaş kurutulduğunda, bozulmadan ve çürümeden uzun süre kullanılabilir. Demir ve çelik kaynak yapıldığında borax ve amonyum klorür karışımı bir akış (akı) olarak kullanılır. Altın ve gümüş lehimlerinde boraksın suyla karışımı akış (akı) olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hafif antiseptik, temizleyici ajan, su yumuşatıcı, antifrizler için korozyon önleyici olarak, emaye (mineleyici) üretiminde, cilalama kaplama(şelaklar), ısı dayanımlı cam (pyrex gibi) üretiminde, gübrede, tıbbi ürünlerde (ilaçlar) ve diğer kimyasallarda (çok miktarda tüketildiğinde toksik) koruyucu olarak kullanılmaktadır. Gıda alanında meyveler % 5-8 oranında boraks içeren çözeltiyle yıkanarak küf mantarlarının zararlı etkileri önlenmektedir.

Boraksın Evde Doğal Temizlik Ürünleri Yapımında Kullanımı:

Bunların yanında ev doğal temizlik ürünü yapımında sodyum bikarbonat, sodyum karbonat ve sirke karışımları ile beraber doğal bulaşık makinası deterjanı, doğal çamaşır makinası deterjanı yapılabilmektedir. Ayrıca yer temizliği, banyo temizliği, tuvalet klozet temizliği ve halı temizliğinde kullanılmaktadır.

 

Boraks, su, oksijen, sodyum ve bordan meydana gelen doğal bir mineraldir. Antiseptik, antifungal, antibiyotik özellikleriyle güçlü bir doğal dezenfektandır. Mantar oluşumunu önlediğinden koku giderici olarak kullanılabilir, yine bu özelliğiyle küflenmeyi de önler.

Doğal ev temizliğinde sıklıkla kullanılan bir maddedir. Beyazlatır, suyun kirecini azaltarak yumuşamasını sağlar.

Sindirim yoluna zarar verebilir bu nedenle yutulmamalıdır, hatta doğal bir mineral olmasına rağmen vücut dengelerini bozmamak adına solumamak daha doğru olur.

Boraks Nerede, Nasıl Kullanılır?

Çamaşır Temizliği:

Elde çamaşır yıkarken arap sabunu, doğal zeytinyağlı sabun ya da doğal sabun rendesi kullanabilirsiniz. Lekeli çamaşırlar için boraks, limon suyu, hidrojen peroksit veya sirke eklediğiniz suya yatırdıktan sonra yıkayın.

Çamaşır makinesi için:

1 ölçü boraks, 1 ölçü çamaşır sodası, ½ ölçü karbonat karışımını deterjan gözünüze koyun ve makinenizi çalıştırın. Bu karışıma dilerseniz 1 ölçü doğal zeytinyağı sabunu rendesi de ekleyebilirsiniz. Renkliler için kullanırken doğal zeytinyağı sabunu rendesini 2 ölçü olarak arttırın boraks ve çamaşır sodası miktarını da yarım ölçü olarak azaltın. (Örnek: 2 çay bardağı doğal sabun rendesi, yarım çay bardağı çamaşır sodası ve boraks, çeyrek çay bardağı karbonat)

 

Diğer bir seçenek olarak yanmamış yağla üretilen arap sabununu bir avuç kadar makinenizin çamaşır haznesine koyun ve deterjan gözüne yarım çay bardağı boraks ile yarım çay bardağı karbonat veya 1 çay bardağı çamaşır sodası ekleyin.

Boraks ile doğal sıvı çamaşır temizleyici yapmak da mümkün:

5 litre su (1 litresini kaynamış olacak)
2 su bardağı doğal zeytinyağı sabunu rendesi (1 su bardağı arap sabunu da olabilir)
1 su bardağı boraks
1 su bardağı çamaşır sodası
10 ml. dilediğiniz doğal aromatik yağ (lavanta yağı, portakal yağı, palmarosa yağı)

Doğal aromatik yağı, boraks ve çamaşır sodası ile iyice karıştırın daha sonra doğal sabun rendesini ve kaynamış suyu ekleyerek karışım homojen hale gelene kadar iyice karıştırın. Son olarak kalan suyu ekleyin. Bu karışımdan deterjan gözüne her seferinde 1 çay bardağı ekleyerek kullanın.

Doğal yağlar ve mineraller yüksek sıcaklıklarda daha etkili olurlar, makinenizi minimum 40 derecede çalıştırmanızda fayda var. Beyazları 60 derecede yıkamanız daha etkili olacaktır. Doğal sabun rendesini kendiniz hazırlayın çünkü sabun tozu olarak satılan ticari ürünlerde parabenler ve sentetik aromalar kullanılabiliyor. Daha yumuşak çamaşırlar için yumuşatıcı gözüne 1 çay bardağı doğal elma sirkesi ekleyin.

 

Bulaşık Temizliği:

Sıvı temizleyici isterseniz 1adet doğal zeytinyağı sabununu (yarım su bardağı arap sabunu da olabilir) rendeleyin. 1 çay bardağı boraksın üzerine 1O damla limon yağı, 6 damla biberiye yağı, 4 damla lavanta yağı, 2 damla portakal yağı damlatın ve yarım litre kaynamış su ekleyin.

Bu karışımı iyice çalkalayın ve bulaşık suyuna yarım çay bardağı katarak kullanın ya da,

1 su bardağı boraks ve 1 su bardağı çamaşır sodasını karıştırın üzerine 10 damla portakal yağı, 5 damla limon yağı, 5 damla biberiye yağı ve 2 damla kekik yağı damlatın. Bu karışımdan her defasında yarım çay bardağı kadarını bulaşık suyuna karıştırın ve doğal sirkeli suyla durulayın.

Bulaşık makinesi için:

1 yemek kaşığı boraks
1 su bardağı limon tuzu (taneli ise dövebilirsiniz)
20 damla limon yağı veya portakal yağı

Tüm malzemeleri karıştırın, her yıkamada deterjan gözüne 1 yemek kaşığı ekleyin.

Kötü kokan dolaplara küçük kavanozlar içinde boraks veya karbonat koyup 2-3 günde bir karıştırabilirsiniz.

 
 

Yer Temizliği:

Özellikle yağlı yüzeylerde 2 litre sıcak su, 2 yemek kaşığı doğal zeytinyağı sabunu rendesi (1 yemek kaşığı arap sabunu da olabilir), 1 yemek kaşığı çamaşır sodası, 1 yemek kaşığı boraks, ½ fincan doğal elma sirkesi, 10 damla palmarosa yağı, bergamot yağı, limon yağı veya portakal yağı karışımını kullanın, oldukça etkili bir dezenfekte edici elde edersiniz ve durulamanız gerekmez.

Banyo Temizliği:

1 su bardağı boraks, yarım su bardağı çamaşır sodası, yarım su bardağı karbonat ve 10 damla limon yağı (greyfurt yağı, lavanta yağı, portakal yağı da olabilir) karışımını küvet temizliği ve lavabo temizliğinde kullanabilirsiniz. Kötü kokuları gidermek için bir kavanoza boraks veya karbonat koyun.

 

1 tatlı kaşığı çamaşır sodası, 1 tatlı kaşığı boraks, 1 yemek kaşığı arapsabunu, 1 çay bardağı doğal sirke ve yarım litre kaynamış suyu karıştırın. Püskürtme şişesinde çalkalayıp duş çevresindeki duvarlar ve duşakabinlere sıkın. Sirkeli su ile durulayıp pamuklu bezle silin.

 

Tuvalet Temizliği:

Klozetin genel yüzeyleri ve oturma kısmının çevresi ve altını temizlemek için anti-bakteriyel sprey temizleyici: 1 su bardağı su, ¼ su bardağı doğal zeytinyağlı sabun rendesi (1 yemek kaşığı arap sabunu da olabilir), ¼ su bardağı boraks, ¼ su bardağı çamaşır sodası, 10 damla çay ağacı yağı(hint defnesi yağı), 10 damla lavanta yağı veya nane yağı. Püskürtme şişesi ile iyice çalkalayıp sıkın. Nemli bir bez veya süngerle silin.

Klozet iç yüzeyleri için: 1 fincan boraks, 1 fincan çamaşır sodası, ½ fincan karbonat, ½ fincan doğal sirke, ve 10 damla çay ağacı(hint defnesi yağı) yağı kullanılabilir. Bu karışımı dökün ve fırçalayın.

Klozetteki inatçı lekeler için: 1 fincan boraks, 1 fincan çamaşır sodası, 1 fincan doğal sirke, 1 fincan dövülmüş limon tuzu, 10 damla biberiye yağı veya lavanta yağı, 5 damla limon yağını karıştırın tamamını dökün ve 1 gece bekletin, sabah sadece sifonu çekin.

Yukarıdaki karışımları alaturka tuvaletler için de uygulayabilirsiniz. Tuvaletteki kötü kokular için çöp kutunuza bir miktar boraks ekleyin bakteri ve küflenmeyi önlediğinden kötü koku oluşmasını önler.

 

Halı Temizliği:

Yarım su bardağı boraks ve yarım su bardağı karbonatı karıştırın kötü kokan halılara serpin ve birkaç saat sonra süpürün. Bu kötü kokuları oluşturan bakteri, mantar ve küfleri dezenfekte edecektir.

yesilkopuk.blogspot.com

Boraks Nasıl Tedarik Edebilirim?

Boraks ve diğer kimyasal hammaddeleri sitemizden direk satın alabilir ya da

0342 337 22 83 – 0533 272 71 26 nolu hatlarımız üzerinden telefonla arayarak teknik bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz. 

kimyasalfiyatlari.com   güvencesiyle artık Boraks nereden elde edebilirim?nasıl sipariş verebilirim?, nerelerden alabilirim? diye düşünmenize gerek yok. En uygun fiyatlı Boraks siparişi vermek ve düzenlenen kampanyalardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek. Üyeliksiz alışveriş özelliğimiz ile herhangi kart bilgisi ve özel bilgilerinizi vermeden kolayca sipariş verebilirsiniz.

***Ürünlerimizin özelliklerine uygun olan tüm belgeleri mevcut olup, talep edildiğinde siparişle beraber gönderilmektedir

Önemli Bilgilendirme:

Ürün ile ilgili kelimeler

Boraks ne demektir Boraks ne işe yarar Boraks nerede nerelerde kullanılır Boraks hangi sektörde sektörlerde kullanılır Boraks formülü nedir teknik bilgi kullanım alanları nerelerdir Boraks kullanılan alanlar Boraks kullanılırmı Boraks kullanım amacı Boraks hakkında bilgi Boraks görünüşü nasıldır Boraks sıvımı sıvımıdır Boraks tozmu tozmudur Boraks ambalaj şekli nasıldır Boraks nede nerede nerelerde suda alkolde yağda çözünür çözülür çözünürmü çözülürmü Boraks nerde nerede nerelerde satılır Boraks satışını yapan satan firma firmalar eticaret internet sitesi siteleri hangileridir kimlerdir Boraks nerede bulunur Boraks bulabilirim alabilirim Boraks satıcıları kimlerdir Boraks kimyasal firmaları Boraks kaç lira Boraks kaç tl fiyatı Boraks satış Boraks satışı Boraks satış fiyatı Boraks fiyatı nedir Boraks ambalaj bidon çuval kilo kilogram kg litre lt fiyatı nedir Boraks kaç para Boraks nereden alabilirim bulabilirim Boraks kullanılan Boraks kullandığı. Boraks Kimyasal kimyasallar fiyatları Boraks sanayide endüstride sanayisinde kullanılan kimyasallar Boraks almak istiyorum Boraks temin tedarik temini tedariği edebileceğim bulabileceğim yerler firmalar siteler Boraks kimyasal firması firmaları ticaret internet eticaret siteleri Boraks satın alma Boraks alabileceğim yerler Boraks satın al

Sitemizde en çok aranan kelimeler

sodyum glikolat Boraks ne demektir asit borik Boraks ne işe yarar tütsü aroması Boraks nerede nerelerde kullanılır fosforik asit fiyatı Boraks hangi sektörde sektörlerde kullanılır lizin nedir Boraks formülü nedir toz soda nerelerde kullanılır teknik bilgi kullanım alanları nerelerdir potasyum fosfat Boraks kullanılan alanlar etil asetat merck Boraks kullanılırmı solvent nerede satılır Boraks kullanım amacı sodyum hidrosülfit Boraks hakkında bilgi oksalik asit fiyatı Boraks görünüşü nasıldır gliserol nedir Boraks sıvımı sıvımıdır potasyum oksalat formülü Boraks tozmu tozmudur hidroflorik asit kullanım alanları Boraks ambalaj şekli nasıldır bayıltıcı eter satın al Boraks nede nerede nerelerde suda alkolde yağda çözünür çözülür çözünürmü çözülürmü borik asit nerelerde kullanılır Boraks nerde nerede nerelerde satılır izo butanol Boraks satışını yapan satan firma firmalar eticaret internet sitesi siteleri hangileridir kimlerdir sodyum polifosfat ne işe yarar Boraks nerede bulunur bütirik asit ne işe yarar Boraks bulabilirim alabilirim aseton özellikleri Boraks satıcıları kimlerdir antosiyanin e kodu Boraks kimyasal firmaları amonyum persülfat Boraks kaç lira nişasta ne işe yarar Boraks kaç tl kolofon reçine fiyatları fiyatı dimetilglioksim Boraks satış mango kökü ne işe yarar Boraks satışı antimon nerelerde kullanılır Boraks satış fiyatı borik asit ne için kullanılır Boraks fiyatı nedir dekstroz ne için kullanılır Boraks ambalaj bidon çuval kilo kilogram kg litre lt fiyatı nedir potasyum klorür nerede bulunur Boraks kaç para tatlı soda nedir Boraks nereden alabilirim bulabilirim potasyum dikromat nedir Boraks kullanılan ahududu şurubu nerede satılır Boraks kullandığı. Boraks Kimyasal kimyasallar fiyatları antosiyanin Boraks sanayide endüstride sanayisinde kullanılan kimyasallar kostik nedir Boraks almak istiyorum kokteyl şurubu ile kokteyl hazırlama Boraks temin tedarik temini tedariği edebileceğim bulabileceğim yerler firmalar siteler formik asit formülü Boraks kimyasal firması firmaları ticaret internet eticaret siteleri teksafon Boraks satın alma kongo kırmızısı Boraks alabileceğim yerler soyum Boraks satın al payet kostik nerede kullanılır amonyak ne işe yarar kuşburnu konsantresi metafosforik asit propiyonik asit nelerde bulunur karbonik asit nerelerde kullanılır e338 nedir silikat nikel sülfat vqmod nedir dekstroz şeker tartarik asit fiyatı bakır iyodür kobalt formülü timol mavisi fosforik asit formülü asesülfam k magnezyum perklorat formülü alüminyum oksit özellikleri pas çözücü maddeler nelerdir payet nedir borik asit ciltte nasıl kullanılır nessler reaktifi nedir sodyum sülfit metakresol magnezyum sülfat ne işe yarar sodyum asetat kristal boya ksilen periyodik asit üzüm aromalı şurup amonyum bikarbonat nedir dextroz nedir potasyum permanganat bor triflorür civa klorür bikromat nedir anason aroması nedir potasyum dikromat polietilen glikol özellikleri tereyağı aroması dekstroz neden kullanılır hidroklorik asit fiyatı sodyum persülfat pas sökücü temizleyici yenibahar nerelerde kullanılır kezzap nerelerde kullanılır black carrot nedir hidroklorik asit nerede bulunur aseton kullanım alanları formik asidin kullanım alanları tereyağ esansı silikat nedir seramik nerelerde kullanılır guava meyvesi satın al amonyum okzalat formülü molar sodyum bikarbonat peg 400 kullanım alanları inşaat demiri pası nasıl temizlenir fosforik asit nasıl elde edilir sodyum tiyosülfat nedir hindistan cevizi suyu nerede satılır baryum hidroksit nedir soda nerelerde kullanılır fehling çözeltisi ne işe yarar fosfat nerelerde kullanılır tiyosülfat aspirin nedir nerelerde kullanılır sülfürik asit satıcıları sodyum glukonat metilen mavisi sodyum benzoat nedir propiyonik asit nedir bayıltıcı maddeler silika jel ne işe yarar sülfürik asit fiyatları potasyum fosfat ne işe yarar paslı demir temizleme formik asit özellikleri etilvanilin sitrik asit kullanım alanları e kod sitrik asit nerede satılır sodyum meta silikat ne işe yarar amonyum demir 2 sülfat peg 400 nedir lugol çözeltisi nedir renklendirici e120 propanol kaynama noktası üzüm tartarik asit amonyum molibdat merck fosforik asit kullanım alanları sodıum benzoate nedir di potasyum hidrojen fosfat alüminyum oksit suda çözünür mü paprika nerede bulunur askorbik asit nedir bütanol kullanım alanları güçlü pas sökücü ısırgan otu satın alan firmalar titrant nedir metal yüzey işlemleri vanilya yerine ne kullanılır dimetilasetamid polietilen glikol fiyat sodyum perklorat formülü sodyum hidroksit nerelerde kullanılır anason kg fiyatı perklorik asit borik asit nedir hidroklorik asit suda çözünür mü sodyum nitrit nedir alüminyum oksit kullanım alanları amonyum molibdat formülü kostik nerede kullanılır nikel sülfur formülü saf su nerede satılır formik asit kullanım alanları teksoll dekstroz nedir ne için kullanılır aseton nedir alüminyum oksit askorbik asit ne demek polietilen glikol 400 nonyonik np 10 sodyum hidroksit nedir nerelerde kullanılır sodyum bikarbonat nelerde bulunur eter nereden alabilirim tütün aroması fiyatları edta çözeltisi nedir dekstroz nedir formik asit nedir nerelerde kullanılır tartarik asit hangi yiyeceklerde bulunur tartarik asit nerede bulunur sodyum tiyosülfat ne işe yarar inşaat demiri pas sökücü sitrik asit nerelerde kullanılır biüret fosfat formülü borik dimetil glioksim soda nedir nerelerde kullanılır baryum hidroksit galeta unu nerede satılır kuşburnu içeceği boraks nedir formaldehit litre fiyatı borik asit fiyatı tartarik asit hangi meyvede bulunur sodyum lauril sülfat fiyatı tannik asit ne işe yarar persülfat nedir tütsü nerede bulunur polietilen glikol kullanım alanları fosforik asit nedir fenolftalein satın al tartarik asit zararları çinko sülfat fiyatı koruyucu e250 potasyum bromür sodyum benzoat ne işe yarar propiyonik asit formül bikarbonat nerede bulunur kezzap nerede satılır e500 katkı maddesi nedir alüminyum oksit nerelerde kullanılır sodyum benzoat baryum karbonat formülü amonyum asetat formülü fenolftalein indikatör iyot nerelerde kullanılır gümüş sülfat potasyum permanganat fiyat lityum klorür kanada balsamı nedir fosfor kullanım alanları gallik asit payet kostik nedir kristal viyole boyası stpp nedir oleik asit nedir nerelerde kullanılır sodyum tiyosülfat formülü sülfürik asit kullanım alanları glukonat baryum hidroksit formül sodyum asetat nerede satılır metil asetat hidroklorik asit kullanım alanları bakır asetat turmerik sarı doğal anason aroması siklohegzan tartarik asit hangi meyvelerde bulunur bezoar vanadyum ne işe yarar sülfürik asit özellikleri kongo kirmizisi sodyum benzoat nedir nerelerde kullanılır fosforik asit merck oksalik asit kullanım alanları fosfor nerelerde kullanılır sodyum hidroksit nedir oksalik asit nerede satılır benzaldehit yoğunluğu molar kimya bakır nerelerde kullanılır alkaloid nerede kullanılır üre suda çözünür mü sodyum asetat kullanım alanları metil oranj özellikleri asitlerin kullanım alanları amonyum dikromat formülü araç motor temizleme metil oranj nedir merck alkol kongo kırmızısı ne işe yarar vanilin nedir fosforik asit kullanim alanlari mey etil alkol nerede satılır formik asit kullanım alanı turşu firmaları potasyum hidroksit nerede bulunur antimon klorür tartarik asit özellikleri sodyum bikarbonat nedir bayıltıcı ilaç malik asit formülü fenolftalein demir klorür nerede satılır potasyum oksalat formül klor nerede bulunur aseto karmin boyası formik asit nelerde bulunur asetik asit ne işe yarar demir oksit ne işe yarar butil glikol nedir e500 emulgator doğal gıda boyası katı iyot nerede satılır sodyum asetat ne işe yarar dimetilformamid sodyum benzoat ilaç borik asit sodyum bikarbonat nerelerde kullanılır çilek indikatör nikel sülfür formülü ıcp nedir adipik asit amonyum bikarbonat özellikleri amonyum asetat nedir folin ciocalteu nedir sodyum nelerde bulunur gida boyasi nerde satilir hekzametilentetramin nişasta çözeltisi formik asit nedir ve nerelerde kullanılır kükürt nerede satılır sodyum bikarbonat ne için kullanılır baryum hidroksit özellikleri potasyum iyodür satın al potasyum hidroksit kullanım alanları tartarik asit kullanım alanları polietilen formülü sperm satmak istiyorum kloroform nerden bulabilirim sodyum hidroksit kullanım alanları tatlı soda etil alkol nerelerde kullanılır sodyum silikat nerede kullanılır fenolftalein nerede satılır hidroflorik asit karadut nedir hekzan fiyatları tiyoasetamid formülü sitrik asit formülü fenolftalein nedir sıvı tütsü bromokrezol yeşili metal temizleme kimyasalları propanol nedir alüminyum oksit fiyat potasyum iyodür kil nedir nerede kullanılır sodyum bikarbonat özellikleri ve kullanım alanları laktik asit satın al tartarik asitin kullanım alanları kobalt nerede kullanılır fosforik asidin kullanım alanları tartarik asit nerede kullanılır amonyum tiyosiyanat formülü hipoklorur potasyum dikromat nerelerde kullanılır metil oranj ne işe yarar magnezyum perklorat sodyum hegza meta fosfat oksalik asit nedir nessler reaktifi bütanol nedir sodyum glukonat nedir potas kostik nerelerde kullanılır bulaşık parlatıcısı nerelerde kullanılır yaş üzüm aroması nasıl kullanılır eosine ne ise yarar biüret çözeltisi sodyum bikarbonat nedir nerelerde kullanılır bikromat nedir nerelerde kullanılır gıda aroması firmaları nikel sülfat formülü benzuat etil vanilin asetik asit kullanım alanları sodyum kullanım alanları anasonun kilosu kaç para baryum hidroksit formülü civa klorür formülü alüminyum tozu ne işe yarar anason aroması iyodat formülü tartarik asit nerede satılır sodyum hidrojen fosfat sodyum hidroksit nerede bulunur klor test kiti propanol kullanım alanları pas sökücü kimyasal 0533 hangi hat sodyum nitrat fiyatı sodyum nerelerde kullanılır kadmiyum kullanım alanları aspartam nerelerde kullanılır borik asit nedir nerelerde kullanılır tartarik asit nelerde bulunur pepperoni nerede satılır nikel nerelerde kullanılır lityum hidroksit kullanım alanları laktik asit fermantasyonu nerede gerçekleşir karadut nerede bulunur asitler nerelerde kullanılır formik asit nerede bulunur oksalik asit satışı eter nerelerde bulunur e160c nedir hidroiyodik asit nerede kullanılır sülfürik asit nerelerde kullanılır solvent nedir nerelerde kullanılır demir triklorür perhidrol satın al mısır nişastası ne işe yarar naftalin suda çözünür mü askorbik asit aerosil nedir askorbik nedir şekerli vanilin nerede kullanılır benzo at fosforik asit nerelerde kullanılır fenolftalein indikator biryağ 5 lt fiyat alüminyum sülfat nerede satılır naftilamin formik asit nedir sitrik asit nereden alınır vanilya tozu nerelerde kullanılır sodyum perklorat formik asit özellikleri ve kullanım alanları propanol nerede kullanılır tartarik asit zararlı mı lityum tetraborat propiyonik asit nerelerde kullanılır boraks nerelerde kullanılır bütirik asit nerelerde kullanılır pas sökücü asit benzoat sanayi tipi bulaşık makinası deterjanı fosfat ne işe yarar dmso satın al sodyum glukonat formülü lügol ne işe yarar klorofil nerede bulunur kola şurubu fenol kırmızısı ne işe yarar klor nerelerde kullanılır potasyum oksalat butilen glikol nedir benzoat ne demek diklorometan kaynama noktası tartarik asit nerelerde kullanılır karınca asidi nerelerde kullanılır sodyum bikarbonat nerede satılır sodyum benzoat nerelerde kullanılır tartarik asit neyde bulunur polietilen glikol sülfosalisilik asit formülü sodyum bor hidrür fiyatı fosfat nerede bulunur sitrik asit nedir nitrik asit merck potasyum okzalat formülü soda ne demek fosforik asit kullanım alanı biüret çözeltisi nedir pepperoni nedir bulaşık makinesi parlatıcısı nerelerde kullanılır fosforik asit pas temizleyici potasyum tartarat asit anhidrit nerede kullanılır tonik içecek metilen iyodür hekzan gazı hidroklorik asit özellikleri borik asit kullanım alanları siklohegzanon dekstroz serum nerelerde kullanılır nar aromali sos potasyum dikromat ne işe yarar sodyum sülfat formülü potasyum fosfit ne işe yarar tütsü aroması nedir e300 nedir sudan 3 ayıracı oleik asit nerelerde kullanılır vanilin yoksa ne kullanılır misket limonu satın al aseton kimyasal özellikleri potasyum fosfat nedir sodyum hidroksit formülü çilek aroması soda nerede kullanılır baryum hidroksit kullanım alanları beet nedir kükürt nerelerde kullanılır hidroiyodik asit nedir polietilen glikol nedir polietilen glikol ne işe yarar merck etil alkol permanganat nessler reaktifi formülü askorbik asit nedir nerelerde kullanılır süt aroması organik bileşiklerin kullanım alanları şelat oluşturma nedir hidroklorik asit ne işe yarar kristal viyole metil oranj formülü potasyum ne işe yarar dipotasyum fosfat nedir magnezyum stearat nedir metal pas temizleme borik asit çözeltisi etil vanilin nedir benzil alkol karamel aroması pektin e kodu gıda renklendiricileri iyodat sodyum tartarat tütsü nerede satılır kimyon nerelerde kullanılır edta nedir tereyağ aroması formik asit nerelerde kullanılır gum arabic tartarik asit gıda boyası nerede satılır tartarik bikarbonat soda nedir amonyum kullanım alanları toz soda nedir kükürt kullanım alanları formaldehit nerede satılır sülfürik asit formülü bikarbonat nedir fosforun kullanım alanları sodyum bikarbonat ne işe yarar oleik asit kullanım alanları peroksit nerede satılır propiyonik asit nerede bulunur potasyum fosfat formülü benzoat nedir disodyum hidrojen fosfat nedir granül nedir nerelerde kullanılır sodyum benzoat kullanım alanları black carrot color kostik nedir nerelerde kullanılır konsantre içecek fiyatları potasyum iyodat kobalt klorür etil alkol sipariş metilen mavisi nerede bulunur borik asit nerede satılır disodyum hidrojen fosfat ksilen ne işe yarar üzüm aroması nasıl yapılır tartarik asit hangi besinlerde bulunur sodyum karbonat nedir amonyum asetat molekül ağırlığı esans yapan firmalar e120 renklendirici oksalat formülü benzoad asetik asit merck glikol nedir alüminyum oksit nedir bikromat potasyum permanganat nerede satılır kostik soda nerede kullanılır katı sodyum satın al asit borik nedir kalsiyum klorür e kodu sodyum meta silikat nedir lityum nerelerde kullanılır alüminyum sülfat kullanım alanları bakır klorür kullanım alanları galeta unu nerelerde kullanılır amonyum bikarbonat borik asit molekül ağırlığı sülfosalisilik asit rochelle tuzu sitrik asit ne için kullanılır fosfor nedir nerelerde kullanılır askorbik asit kullanım alanları antimon 3 klorür kongo kırmızısı nedir florosein kükürt nereden alabilirim kanada balsamı tartarik asit üzüm askorbik asit nerelerde kullanılır çinko iyodür formülü oleik asit nerede bulunur tarçın aroması demir 3 klorür condrant iyot çözeltisi ne işe yarar persülfat asetik asit nerelerde kullanılır sodyum tiyosülfat tereyağı kilo fiyatı kapsikum laktik asit kullanım alanları metil oranj demir oksit nerelerde kullanılır antosiyanin nedir tarçın ne işe yarar oleik asit sodyum hidrojen karbonat formülü iyot çözeltisi nedir sülfürik asit hakkında bilgi nitrik asit özellikleri merck ph kağıdı köstik nedir alüminyum nerelerde kullanılır aseton suda çözünür mü amonyum oksalat formülü zeytinyağı aroması lityum karbonat formülü demir 3 klorür nerede satılır gliserin suda çözünür mü demir 3 klorür ne işe yarar hidrojen fosfat zeytinyağı nerelere pazarlanır karbonik asit kullanım alanları anason aroması nerede satılır aseton içeriği 7553 56 2 nitrik asit nerelerde kullanılır asetat ne işe yarar formik asit nerede satılır guava meyvesi borik asit nasıl kullanılır borik asit ne işe yarar metal yüzey temizleme kimyasalları fosforik asit nedir nerelerde kullanılır demir 3 sülfat formülü payet kostik adipik asit kullanım alanları sodyum bromür nedir
  • Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.
  • Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.
  • Bu ürünleri el yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, yutmayınız
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi kullanınız.