FOSFORİK ASİT

Orto Fosforik Asit %85 - Gıda Kalite (E338)

  • Ürün Kodu: K-100220
  • Kargo Ücreti: Kargo Bedava
  • Ambalaj: 5 lt
183,37 TL

Orto Fosforik Asit

Ürün ve sipariş ile ilgili olarak 0342 337 22 83 – 0533 272 71 26  nolu hatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Fosforik Asit  Özellikleri ve Kullanım Alanları:

Ambalaj :

5 litre

Ürün Adı :

Fosforik asit

Fiziksel Hali :

Sıvı

Ürünün Kargoya Verildiği Merkez :

Gaziantepden Kargoya Verilir

E Kodu : E338

Formül: H3PO4

Yoğunluk: 1,88 g/cm³

Molar kütle: 98 g/mol

IUPAC numarası: Trihydroxidooxidophosphorus Phosphoric Acid

Kaynama noktası: 158 °C

İçinde çözündüğü madde: Su

Fosforik Asitin Fonksiyonu, Özellikleri ve Kullanım Alanları: 

Yaklaşık 225 oC’de dehidrate olur pirofosforik asit formlarına dönüşür. Daha yüksek sıcaklıklarda metafosforik asit formlarına dönüşür. Fosforik asit azo bileşiklerinin epoxitlerin ve diğer polimerleşebilir bileşiklerin etkisi altında şiddetle polimerleşir. Tutuşturulduğunda fosforik asidin zehirli gazlarını oluşturur. Fosforik asit orta güçlükte bir asittir ve yanıcı hidrojen gazı açığa çıkarmak üzere metallere saldırır. Aldehitler, alkoller, siyanidler, ketonlar, fenoller, esterler, sülfitler, halojenli organik bileşiklerle temasıyla dekompozisyon oluşabilir. Fosforik asidin aşırısını içeren kolalı içeceklerin  tüketimi sınırlı olmalıdır. Çünkü Fosforik asidin fazlası vücutta kalsiyum eksikliğine neden olabilir.

Endüstride kullanılan türü kalsiyum fosfat kaya parçalarının sülfürik asitle ısıtılmasıyla elde edilir. Hidrojen iyonlarının biri, ikisi veya tüm üçünün diğer pozitif iyonlarla yer değiştirmesiyle ortofosfat tuzlar meydana gelmektedir.

Asitli ortamlarda fungi ve bakteri gibi mikroorganizmalar büyüyemediği için; fosforik asit, koruyucu olarak da kullanılır. Fosforik asit ve tuzları (sodyum, potasyum, kalsiyum) düşük maliyelerine rağmen en düşük pH'a ve en kuvvetli etkiye sahip asitliği düzenleyicilerden biridir. 

Fosforik asit ve tuzları (sodyum, potasyum, kalsiyum) asitliği düzenleyici olan tek organik asit grubu olup, bu amaçla kullanılan asitler içinde en düşük maliyetli, en düşük pH’ı veren ve en kuvvetli etkiyi göstereni olarak bilinmektedir.

Kolalı içecek sektöründeki yoğun kullanımı sayesinde, gıda sektöründe en çok kullanılan asitliği düzenleyici ürünlerden bir tanesidir. Fosforik asitin sahip olduğu sert ve keskin tat, kolalı içeceklere özgü aromayı oluşturmaktadır. Kolalı içeceklerdeki asitliği de fosforik asit sağlamaktadır.

Bu asit aynı zamanda hoş ve ferahlatıcı bir tat hissi verir. Diğer asitler de benzer hisleri verir, fakat fosforik asit daha ucuz ve kolay elde edilebilir olduğu için, daha yaygın kullanılma sahiptir.

Gıda Sektöründe Fosforik Asitin Uygulamaları ve Kullanım Alanları:

Alkolsüz içeceklerde asitleştirici; içme suyu saflaştırma ve iyileştirme; şeker rafinasyonu; maya besleyici; fosfat tuzları gıda cinslerinin üretimi; ilaç endüstrisi; evcil hayvan gıdasında kullanılır. Tıbbi malzemelerde solvent olarak kullanılır. Oral olarak gastrik asitleyicidir. Gıdalarda alkolsüz içecekleri asitleştirmek, jel ve reçel yapımında pH kontrolü, maya üretiminde besleyici, gıdaların seçimli proseslerinde bakteri gelişimini kontrol edici olarak ve kireçleme proseslerinden sonra şeker suyunun berraklaştırılması için pıhtılaştırma (çöktürme) ajanı olarak kullanılır. Yemeklik yağın rafinasyonu işleminde de kullanılmaktadır.

Fosforik Asitin Gıda Dışındaki Uygulamları ve  Kullanım Alanları:

Endüstriyel alanda oldukça önemli bir hammaddedir. Sabun üretiminde yağın ağartılmasında kullanılır. Tekstil ve elyaf endüstrisinde; antifrizde; yaprak gübreleri ve suda çözünür gübrelerin üretiminde; endüstriyel ve kurumsal temizleyicilerin üretiminde; metallerin işlenmesi temizlenmesi, fosfatlanması, elektroliz ile kaplanmasında kullanılmaktadır; fosfat tuzlarının üretimi; su işleme; aktive edilmiş karbon; emaye (mine) endüstrisinde; pas giderici solüsyonlarda, fermentasyon prosesi(monosodyum glutamat, penisilin); kaprolaktam üretimi; pigmentlerin üretimi; seramikler ve demir dökümhane kolay işlenmezleri gibi işlemlerde, plastik sektöründe ve yangın geciktiricilerde, dişçilik sektöründe diş yüzeyinin temizlenmesinde ve daha birçok endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır. 

En Önemli Tehlikeleri :

Ciddi yanıklara neden olur.

Fosforik Asit Nasıl Tedarik Edebilirim?

Fosforik Asit ve diğer kimyasal hammaddeleri sitemizden direk satın alabilir ya da

0342 337 22 83 – 0533 272 71 26 nolu hatlarımız üzerinden telefonla arayarak teknik bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz. 

kimyasalfiyatlari.com   güvencesiyle artık Fosforik Asit nereden edebilirim?nasıl sipariş verebilirim?, nerelerden alabilirim?diye düşünmenize gerek yok. En uygun fiyatlı fosforik Asit siparişi vermek ve düzenlenen kampanyalardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek. Üyeliksiz alışveriş özelliğimiz ile herhangi kart bilgisi ve özel bilgilerinizi vermeden kolayca sipariş verebilirsiniz.

***Ürünlerimizin özelliklerine uygun olan tüm belgeleri mevcut olup, talep edildiğinde siparişle beraber gönderilmektedir

Önemli Bilgilendirme:

**Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle görsel üzerinde yer alan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri farklılık gösterebilir.

**Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı ve kullanım tavsiye değildir. Kullanım amacına uygun küçük denemelerle, ürünün size veya sisteminize uygunluğunu ve kullanım oranlarını siz belirleyebilirsiniz. 

**Sitemizde satılan bu ürünler kimyasal ürün veya kimyasal içerikli ürünlerdir. Kimyasal ürünleri el, yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, direk solumayınız. Kullanırken eldiven, gözlük, ve geçirgenliği olmayan tulum ve ayakkabılar giyiniz. 

**Yukarıda yazan bilgileri dikkatle okuyunuz, dikkat etmemenizden kaynaklanan maddi zarar ve ziyanlarınızdan, kaza ve sağlık sorunlarınızdan firmamız sorumlu değildir.

Fosforik Asit ya da diğer kimyasal hammaddelerin siparişini, üyeliğe gerek olmadan kimyasalfiyatlari.com sitemizden verebilirsiniz.  

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fosforik  Asit  nedir, ne demektir, ne işe yarar, nerede nerelerde kullanılır, hangi sektörde sektörlerde kullanılır, formülü nedir, teknik bilgi kullanım alanları nerelerdir, kullanılan alanlar, kullanılırmı, kullanım amacı, hakkında bilgi, görünüşü nasıldır, sıvımı sıvımıdır, tozmu tozmudur, ambalaj şekli nasıldır, nede nerede nerelerde suda alkolde yağda çözünür çözülür çözünürmü çözülürmü, nerde nerede nerelerde satılır, Fosforik  asit satışını yapan satan firma firmalar eticaret internet sitesi siteleri hangileridir kimlerdir, nerede bulunur, bulabilirim alabilirim, satıcıları kimlerdir, kimyasal firmaları, kaç lira, kaç tl, fiyatı, satış, satışı, satış fiyatı, fiyatı nedir, ambalaj bidon çuval kilo kilogram kg litre lt fiyatı nedir, kaç para, nereden alabilirim bulabilirim, kullanılan asit, kullandığı asit, fiyatları, sanayide endüstride sanayisinde kullanılan kimyasallar, almak istiyorum, temin tedarik temini tedariği edebileceğim bulabileceğim yerler firmalar siteler, kimyasal firması firmaları ticaret internet eticaret siteleri, satın alma, alabileceğim yerler, satın al.

  • Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.
  • Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.
  • Bu ürünleri el yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, yutmayınız
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi kullanınız.