BUTİL HİDROKSİ TOLUEN

Butil Hidroksi Toluen - BHT - E321

  • Ürün Kodu: T201798.05004
  • Kargo Ücreti: Kargo Bedava
  • Ambalaj: 5 kg
855,50 TL

Butil Hidroksi Toluen –  BHT

Ürün ve sipariş ile ilgili olarak 0342 337 22 83 – 0533 272 71 26  nolu hatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Butil Glikol Özellikleri ve Kullanım Alanları: 

Ambalaj :

5 Kg

Ürün Adı :

 Butil Hidroksi Toluen - BHT

Fiziksel Hali :

Katı

Ürünün Kargoya Verildiği Merkez :

 Gaziantepden Kargoya Verilir

E Kodu : E 321

Formül : C15H24O

Tanım

: Beyaz, kristal katı.

Ambalaj birimi

: 5 kg’lık torbalarda.

CAS No

: 128-37-0

Kimyasal adı

: 2,6 di-tert-butil-para kresol; 2,6-ditertbutil-4-metil fenol

Spesifikasyonlar

:

 

Katılaşma noktası

: 69,6 oC

 

 

Renk 80 oC

: 5 Hazen

 

 

Erime noktası

: 69,9 oC

 

 

Saflık

: % 99,5

 

 

 

 

 

 

Kullanım alanları: 

Unlu mamüller, patates cips, sıvı yağ, ciklet gibi ürünlerde kullanılır. Ürün içeriğinde bulunan yağın acılaşmasını geciktiren bir antioksidandır. Ayrıca deodorantlar, parfümler ve kozmetik kalemlerde de yağın oksidasyona uğramasını engellemek için % 0,1-0,8 oranında kullanılmaktadır.

Çözünürlük: (25 oC’de)

Solvent

Çözünürlük

Su

: çözünmez

Propilen glikol

: çözünmez

Etanol

: % 25

Gliserilmonooleat

: % 15

Soya fasülyesi yağı

: % 30

Pamuk yağı

: % 25

Kullanım Alanları ve Uygulamalar: 

BHT’nin antioksidan aktivitesi, pastane ürünlerinin üretiminde kullanılan yağlarda antioksidan olarak kullanılırsa, pastane ürünlerine transfer edilebilir. BHT, BHA ile sinerjistik olarak rol oynar. Ve bu antioksidanların karışımı, genel olarak katı ve sıvı yağları stabilize etmek için kullanılır. Karışımın verilen ağırlığının kullanımı katı ve sıvı yağlara, BHT ve BHA’nın aynı ağırlıkta ayrı ayrı kullanımından daha büyük bir kararlılık verir.

BHT özellikle et, balık ve kemikli gıdaları stabilize etmek için iyi bir antioksidandır. BHT, ya tek başına ya da BHA ile kombinasyon çerisinde yenebilir don yağı ve katı yağları, balık ve balık karaciğer yağı, vitamin ve köklü (önemli) yağları stabilize etmek için kullanılır.

Katı ve sıvı yağlarda % ağırlık olarak FDA ve USDA tarafından sırasıyla 0,02 ve 0,01 max. kullanım düzeyine müsaade edilmiştir.

Sinerjizm:

Antioksidanların formülasyonları, her bir antioksidanın en iyi özelliklerinin bir kombinasyonunu sunar. Formülasyonların BHT ve/veya BHA içeriği anti oksidan potansiyeli ve sonuç sağlar. BHT ve BHA arasındaki ve BHA ve TBHQ ve BHA ve propilgallate arasındaki sinerjizm, her bir bağımsız antioksidanın katkısından umulabilenden daha büyük antioksidan potansiyeline imkan verir.

Ek olarak hayvansal yağlar gibi bazı kullanımlar için düzenlemeler, herhangi bir bağımsız oksidandan, daha büyük antioksidan kombinasyonu konsantrasyonuna izin vermektedir.

Uygulama metodları:

BHT antioksidanı, gıda kalitesi belli sayıda solventte ve katı ve sıvı yağların kullanım düzeylerinde kolaylıkla çözünür. Gıda ürünlerine antioksidanlar uygulanırken, antioksidanın katı ve sıvı yağ parçalarına iyice dağılması ve çözünmesi sağlanmalıdır. Gıdaları korumak için antioksidanların yalnızca küçük miktarlarının gerekmesi nedeniyle, katma metodu stabilizasyonun başarısını belirler.

BHT’nin uygulanması için talep edilen metodların bazıları; Direkt antioksidan konsantre metodu, oransal metod, sprey metodu vs… olarak sıralanabilir.

Diğer uygulamalar:

Teknik kalite BHT, etkili olarak plastiklerde ve kauçuk endüstrisinde kullanılabilir. Ayrıca yağlayıcı yağlar, özellikli yağlar, sentetik yağlayıcılar, motor gazolin, havacılık türbin yakıtları, transformatör yağları, yem ve yağma yiyecekler, endüstriyel yağlar, yağ asitleri, parafin waxlarıvs…için etkili antioksidanlardır.

Erimiş BHT, 80-85 oC’de paslanmaz çelik tanklarda depolanmalıdır. BHT toz ve buharları göz, burun, boğaz veya cilt tahrişi yapabilir. Bu durumda gözler ve cildin doğru bir şekilde durulanması yeterlidir.

Butil Hidroksi Toluen Nasıl Tedarik Edebilirim?

Butil hidroksi toluen ve diğer kimyasal hammaddeleri sitemizden direk satın alabilir ya da

0342 337 22 83 – 0533 272 71 26 nolu hatlarımız üzerinden telefonla arayarak teknik bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz. 

kimyasalfiyatlari.com güvencesiyle artıkn butil hidroksi toluen nereden temin edebilirim?, nasıl sipariş verebilirim?, nerelerden alabilirim? diye düşünmenize gerek yok. En uygun fiyatlı  butil hidroksi toluen siparişi vermek ve düzenlenen kampanyalardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek. Üyeliksiz alışveriş özelliğimiz ile herhangi kart bilgisi ve özel bilgilerinizi vermeden kolayca sipariş verebilirsiniz.

***Ürünlerimizin özelliklerine uygun olan tüm belgeleri mevcut olup, talep edildiğinde siparişle beraber gönderilmektedir

Önemli Bilgilendirme:

**Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle görsel üzerinde yer alan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri farklılık gösterebilir.

**Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı ve kullanım tavsiye değildir. Kullanım amacına uygun küçük denemelerle, ürünün size veya sisteminize uygunluğunu ve kullanım oranlarını siz belirleyebilirsiniz. 

**Sitemizde satılan bu ürünler kimyasal ürün veya kimyasal içerikli ürünlerdir. Kimyasal ürünleri el, yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, direk solumayınız. Kullanırken eldiven, gözlük, ve geçirgenliği olmayan tulum ve ayakkabılar giyiniz. 

**Yukarıda yazan bilgileri dikkatle okuyunuz, dikkat etmemenizden kaynaklanan maddi zarar ve ziyanlarınızdan, kaza ve sağlık sorunlarınızdan firmamız sorumlu değildir.

Butil Hidroksi Toluen ya da diğer kimyasal hammaddelerin siparişini, üyeliğe gerek olmadan kimyasalfiyatlari.com sitemizden verebilirsiniz. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Butil hidroksi toluen nedir, ne demektir, ne işe yarar, nerede nerelerde kullanılır, hangi sektörde sektörlerde kullanılır, formülü nedir, teknik bilgi kullanım alanları nerelerdir, kullanılan alanlar, kullanılırmı, kullanım amacı, hakkında bilgi, görünüşü nasıldır, sıvımı sıvımıdır, tozmu tozmudur, ambalaj şekli nasıldır, nede nerede nerelerde suda alkolde yağda çözünür çözülür çözünürmü çözülürmü, nerde nerede nerelerde satılır, Butil  hidroksi toluen satışını yapan satan firma firmalar eticaret internet sitesi siteleri hangileridir kimlerdir, nerede bulunur, bulabilirim alabilirim, satıcıları kimlerdir, kimyasal firmaları, kaç lira, kaç tl, fiyatı, satış, satışı, satış fiyatı, fiyatı nedir, ambalaj bidon çuval kilo kilogram kg litre lt fiyatı nedir, kaç para, nereden alabilirim bulabilirim, kullanılan asit, kullandığı asit, fiyatları, sanayide endüstride sanayisinde kullanılan kimyasallar, almak istiyorum, temin tedarik temini tedariği edebileceğim bulabileceğim yerler firmalar siteler, kimyasal firması firmaları ticaret internet eticaret siteleri, satın alma, alabileceğim yerler, satın al.

  • Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.
  • Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.
  • Bu ürünleri el yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, yutmayınız
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi kullanınız.