ASKORBİK ASİT

Askorbik Asit - C Vitamini - E300 - Antioksidan

  • Ürün Kodu: K-2001
  • Kargo Ücreti: Kargo Bedava
  • Ambalaj: 25 kg
2.201,88 TL

Askorbik Asit – 25 Kg

Ürün ve sipariş ile ilgili olarak 0342 337 22 83 – 0533 272 71 26  nolu hatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Askorbik Asit Özellikleri ve Kullanım Alanları: 

Ambalaj :

25 Kg

Ürün Adı :

Askorbik Asit

Fiziksel Hali :

Katı

Ürünün Kargoya Verildiği Merkez :

Gaziantepden Kargoya Verilir

Ürün Adı :  Askorbik Asit - CVitamini

Fiziksel Görünümü :  Beyaz Kristal veya Toz

E Kodu :  E300

Formulü :  C6H8O6

Molekül Ağırlığı : 176,12 gr / mol

Özellikler:

Dekompozisyonla   190 oC civarında erir. Pratikte kokusuz, keskin tada sahiptir. Suda kolayca çözünebilir; etanolde çözünür, yağda, katı yağda, eterde, petrol eterde, toluende ve kloroformda çözünmez.

Kullanım alanları:

Askorbik asit oksijen tutma özelliğine sahip olması nedeniyle, antioksidan olarak kullanılır

Asit kristal ve toz ilaç formülasyonlarının üretiminde kendi haliyle multi vitamin ve mineral formülasyonunda kullanılır. Kozmetik emisyonlarında ve diğer preparatlarda da kullanılır. 

Askorbik asit gıda sanayiinde Vitamin C olarak bilinir. Vitamin C içecek maddelerinden, meyve, sebze ve derin dondurulmuş ürünlere kadar oldukça geniş bir kullanım alanı bulan bir antioksidan, besleyici ve renk koruyucudur. Askorbik asit ve sodyum tuzları; üründe hızlı bir renk oluşumunu sağlar. Renk oksidasyonu belirli bir ölçüde engellenir. Ürün rengi uzun süre korunur. Askorbik asit ve tuzları, ürünün metal çubuklara temas ettiği yerlerde oluşabilen yeşillenme rengine de mani olurlar. Fazlası antioksidant olarak görev alır. Yağ oksidasyonu sonucu oluşabilecek olan ransiditeyi belli ölçüde engeller, yağların ve yağlı besinlerin uzun süre saklanabilmesi, beyaz renkteki sebze ve meyvelerin kararmasının önlenmesi için kullanılır Unlu mamüllerde ise hamur kalitesini ve fırınlama özelliklerini geliştirmesi bakımından kullanılmaktadır

Askorbik asit meyve ve sebzelerin saklanmasında, işlenmesinde ve bunlardan yapılan gıdaların renk korunmasında, oksidasyonunun önlenmesinde kullanılmaktadır. Çabuk soğutularak dondurulmuş meyveler, erime sırasında doğal renk ve kokularını yitirir. Dondurulmadan hemen önce, bu meyvelere saf askorbik asit katılarak, bu sakıncalar önlenebilmektedir. Bu işlem sonucunda, oksijen askorbik asit tarafından tutulur ve istenmeyen değişiklikleri yapamaz. Bu şekilde dondurulmuş kayısı, şeftali, elma, üzüm, muz, armut, ananas gibi meyvelerde askorbik asit, antioksidan olarak kullanılır.

Kullanım miktarları:

 

 

Dondurulmuş sebzelerin renk stabilizasyonunda

: % 0,5-3’lük çözelti şeklinde

Dondurulmuş balık ve deniz ürünlerinde

: 500-1500 ppm

Et ürünlerinde

: 300-500 ppm

Meyve ve sebze sularının stabilizasyonunda

: 200-500 ppm

Serinletici içeceklerin stabilizasyonunda

: 100-300 ppm

Süt ve süt ürünlerinde

: 50-100 ppm

Şarap ve şampanya stabilizasyonunda

: 50-75 mg/lt

Unlu mamüllerde

: 20-80 ppm

Özel bilgiler:

Hava ve ışık aldığında bozunur. Orijinal ambalajında ve oda sıcaklığında saklandığı taktirde 30 ay dayanır. Güçlü bir indirgen ajandır. Suyun ve nemin varlığında derece derece dekompoze olur. Oksidasyon işlemi ışık ve bazı metal iyonları ile  örneğin demir ve bakır katalize olur. Ürünün metallerle temas halinde olmasından kaçınılmalıdır. Okside edici ajanlar ve alkali maddeler hızlı dekompozisyona sebep olurlar. Sulu çözeltiler en fazla 4-6 pH’da dayanır.

NOT: 

Kıyılmış veya bütün haldeki et renginin, biyolojik bir antioksidan olan C vitamini uygulaması ile korunması mümkündür. C vitamini ilavesi, ve sığır kıymalarında pigment ve lipid kararlılığını arttırmaktadır. %5 C vitamini solüsyonuna daldırma işleminin pigment oksidasyonunu geciktirdiğini belirtilmiştir.

Askorbik Asit Tedarik Edebilirim?

Askorbik Asit ve diğer kimyasal hammaddeleri sitemizden direk satın alabilir ya da

0342 337 22 83 – 0533 272 71 26 nolu hatlarımız üzerinden telefonla arayarak teknik bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz. 

kimyasalfiyatlari.com   güvencesiyle artık nereden edebilirim?nasıl sipariş verebilirim?, nerelerden alabilirim? diye düşünmenize gerek yok. En uygun fiyatlı Askorbik Asit siparişi vermek ve düzenlenen kampanyalardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken sitemizi takip etmek. Üyeliksiz alışveriş özelliğimiz ile herhangi kart bilgisi ve özel bilgilerinizi vermeden kolayca sipariş verebilirsiniz.

***Ürünlerimizin özelliklerine uygun olan tüm belgeleri mevcut olup, talep edildiğinde siparişle beraber gönderilmektedir

 Önemli Bilgilendirme:

 **Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle görsel üzerinde yer alan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri farklılık gösterebilir.

 **Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı ve kullanım tavsiye değildir. Kullanım amacına uygun küçük denemelerle, ürünün size veya sisteminize uygunluğunu ve kullanım oranlarını siz belirleyebilirsiniz. 

 **Sitemizde satılan bu ürünler kimyasal ürün veya kimyasal içerikli ürünlerdir. Kimyasal ürünleri el, yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, direk solumayınız. Kullanırken eldiven, gözlük, ve geçirgenliği olmayan tulum ve ayakkabılar giyiniz. 

 **Yukarıda yazan bilgileri dikkatle okuyunuz, dikkat etmemenizden kaynaklanan maddi zarar ve ziyanlarınızdan, kaza ve sağlık sorunlarınızdan firmamız sorumlu değildir.

Askorbik Asit ya da diğer kimyasal hammaddelerin siparişini, üyeliğe gerek olmadan kimyasalfiyatlari.com sitemizden verebilirsiniz. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Askorbik Asit, c vitamini, vitamin c ne demektir, ne işe yarar, nerede nerelerde kullanılır, hangi sektörde sektörlerde kullanılır, formülü nedir, teknik bilgi kullanım alanları nerelerdir, kullanılan alanlar, kullanılırmı, kullanım amacı, hakkında bilgi, görünüşü nasıldır, sıvımı sıvımıdır, tozmu tozmudur, ambalaj şekli nasıldır, nede nerede nerelerde suda alkolde yağda çözünür çözülür çözünürmü çözülürmü, nerde nerede nerelerde satılır, satışını yapan satan firma firmalar eticaret internet sitesi siteleri hangileridir kimlerdir, nerede bulunur, bulabilirim alabilirim, satıcıları kimlerdir, kimyasal firmaları, kaç lira, kaç tl, fiyatı, satış, satışı, satış fiyatı, fiyatı nedir, ambalaj bidon çuval kilo kilogram kg litre lt fiyatı nedir, kaç para, nereden alabilirim bulabilirim, kullanılan , kullandığı. Kimyasal  kimyasallar fiyatları, sanayide endüstride sanayisinde kullanılan kimyasallar, almak istiyorum, temin tedarik temini tedariği edebileceğim bulabileceğim yerler firmalar siteler, kimyasal firması firmaları ticaret internet eticaret siteleri, satın alma, alabileceğim yerler, satın al.

  • Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.
  • Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.
  • Bu ürünleri el yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, yutmayınız
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi kullanınız.
25kg
AT01664

ZENCEFİL AROMASI - 25 KG

2.774,18 TL
5kg
MK11443

ZENCEFİL AROMASI - 5 KG

945,18 TL
1kg
MK11443

ZENCEFİL AROMASI - 1 KG

218,30 TL
5kg
25kg
MK10082

YEŞİL ELMA AROMASI - 25 KG

2.023,70 TL
10kg
1kg
5kg
25kg
10kg