BUHAR KAZANI, KONDENS HATLARI KİREÇ ve KOROZYON ÖNLEYİCİ

Komple Bakım Ürünü

  • Ürün Kodu: KZ801.10000
  • Kargo Ücreti: Kargo Bedava
  • Ambalaj: 10 lt
221,37 TL

 Buhar Kazanı ve Kondens Hatları İçin Komple Bakım Kimyasalı – 10 litre

Ambalaj 

: 

10 Lt

Türü

Genel temizleme

Ürün Menşei 

: 

Türkiye 

Kullanım Oranı 

: 

Besleme suyunun sertlik değerleriyle orantılı olarak 10 ile 100 ppm arasında dozajlama yapılır. 

Fiziksel Hali 

: 

Sıvı 

Sevkiyat Bilgisi 

: 

Gaziantep veya İstanbul

Buhar Kazanı ve Kondens Hatları İçin Komple Bakım Kimyasalı Özellikleri

Molix KZ 801 korozyon ve kireç oluşumlarını önlemek için kullanılan özel bir kimyasaldır. Normal şartlarda kireç için ayrı, korozyon için ise ayrı kimyasallar kullanılmaktadır. Molix KZ 801 tek başına iki ürünün işini görür.

Molix KZ 801 kondensat devrelerin su buharı yoğuşma bölgelerinde karbondioksite bağlı asidik korozyonu önleyen ve oksijeni uzaklaştıran aynı zamanda oluşabilecek kireç tabakalına engel olan çok fonksiyonlu kimyasal bir üründür. Suyun iletkenliğini yükseltmez. Oksijene bağlı olarak yüksek sıcaklık bölgelerinde oluşabilecek pitting korozyonunu önler ve yüzeyleri pasive eder ve sistemi koruyan pH değerlerine ulaşmayı sağlar.  

Kondens dönüş hatlarında delinmeleri ve bakım masraflarını minimuma indirger ve korozyon ürünü olan metal oksitleri dönüş suyu ile birlikte kazana yeniden girmesini önler, kireçten oluşan taşlaşmaları ve ısı transfer engelini önler.

Buhar Kazanı ve Kondens Hatları İçin Komple Bakım Kimyasalı Kullanım Şekli ve Oranı

Molix KZ 801 kireç ve korozyon oluşumuna karşı sürekli ve kesintisiz olarak kullanılmalıdır. Bunun için kazan beslemesine bağlanan dozaj pompası ile otomatik olarak kazana sürekli verilir. Böylelikle kazana ilave olan su miktarına karşılık otomatik olarak kimyasal ilavesi yapılmış olur.Sistemin korunmasında ulaşılması gerekli olan optimum pH=8.5-9 değerine ulaşılması.

Kazan suyunun analizi sürekli olarak yapılmalı sertlik, ph, sülfit, demir miktarlarının değerleri optimum miktarların üstüne veya altına düşmemelidir.  

Besleme suyunun sertlik değerleriyle orantılı olarak 10 ile 100 ppm arasında dozajlama yapılır. 
Önemli Bilgilendirme

**Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.

** Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım  oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.

**Yukarıda yazan maddeleri dikkatle okuyunuz, dikkat etmemenizden kaynaklanan maddi zarar ve ziyanlardan,  kaza ve sağlık sorunlarından firmamız sorumlu değildir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------    

Buhar kazanı kireç ve korozyon önleyici, nerede satılır, satan firmalar, satışı yapan firmalar, satış firmaları, kireç ve korozyon önleyici kaç lira, fiyatları, fiyatı, nereden bulabilirim, korzyon önleyici ürünler, buhar kazanına bakım yapan kimyasallar, satan firmalar, kimyasallar, kimyasalı fiyatları, buhar kazanı kimyasalları, su şartlandırma kimyasalları, buhar kazanı bakım ve temizlik kimyasalları nerede bulunur, nerede bulunur, kazan bakım kimyasalları, hammaddeler, nereden alabilirim, buhar kazanı temizleyici kimyasalları, kaç para, ürünü satış, satan yerler, buhar kazanı kimyasalları ambalaj, kilo, litre, lt, kg fiyatı.

  • Ürün görselleri temsili olarak verilmiştir. Sevki yapılan ürünle yukarda resmi olan ambalaj şekli ve ürüne ait renk değerleri arasında farklılık olabilmektedir.
  • Burada bulunan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım talimatı veya kullanım tavsiyesi değildir.Kullanım amacınıza uygun küçük denemelerle ürünün kullanım oranını , kullanım şeklini, üretiminize uygunluğunu siz belirleyebilirsiniz.
  • Bu ürünleri el yüz ve gözünüze temas ettirmeyiniz, yutmayınız
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi kullanınız.